May 6, 2014

Çözümlerimiz

Donanım Geliştirme

 • Geliştirdiğimiz GPRS/Ethernet tabanlı modemlerimiz uzaktan veri toparlanmasını gerektiren sistemlerde (OSOS, saha analiz, üretim takip vs) kullanılır.
 • Sayax OSOS (Otomatik Sayaç Okuma Sistemi) ile sunulan modemlerimiz marka ve modelden bağımsız olarak tüm sayaç protokolleri ile uyumludur. Sayax OSOS modemlerle sayaçların istenen peryotlarda ve istenen detaylarda (endeks, yük profili, uyarı vs) okunarak sunuculara kaydedilmesini sağlanır.
 • WindTies Rüzgar ve Güneş Enerji Santralleri Veri Analiz Sistemi ve Sayax Üretim Yönetimi Sistemi ile uyumlu GPS/GPRS tabanlı modemlerimiz analiz ve üretim sahalarındaki verilerin otomatik olarak alınmasını ve merkezi sunuculara kaydedilmesini sağlar.
 • Sayax Monitoring kartları ile elektrik hatlarına bağlı elektrik yüklerinden elektrik gürültü sinyalleri analiz edilir; sınıflandırma ve kaynak ayrıştırma yapıldıktan sonra  hatta çalışan cihazlar Sayax Monitoring Sistemi üzerinden monitor edilir.

Geliştirdiğimiz modemler, takip ve monitoring cihazları tümüyle yerli mühendislikle geliştirilmiş ileri teknoloji ürünü cihazlardır. Bu donanım ürünleri yazılım çözümlerimizi tamamlayan ve bu çözümlerle entegre çalışan ürünlerdir.

Yazılım Geliştirme

Tüm yazılım geliştirme hizmetimiz, müşterimize özeldir.

 • Sayax Enerji Yönetimi Sistemi : Türkiye Elektrik Piyasası için özel olarak geliştirilmiş Sayax EYS ile otomatik sayaç okumadan (OSOS), faturalamaya, tahsilat yönetiminden, banka entegrasyonlarına kadar tüm operasyonel faaliyetlerinizi ve portföyünüzü yönetebilirsiniz. Detaylar için lütfen tıklayınız..
 • Sayax Satış Yönetimi Sistemi : Türkiye Elektrik Piyasası’na yönelik olarak hazırlanmış Sayax Satış Yönetimi Sistemi ile satış temsilcilerinizin veya bayilerinizin müşterilerinizle ilk temas ettikleri noktadan başlayarak, sayaçların PMUM’a otomatik kayıt edilmesine kadar ki tüm satış öncesi, satış ve satış sonrası süreçlerinizi yönetebilirsiniz. Detaylar için lütfen tıklayınız..
 • Sayax Karar Destek Sistemi : Türkiye Elektrik piyasasının simülasyon modellerini içeren bu sistemle, alternatif senaryoları dakikalar içinde çalıştırabilir, kısa, orta ve uzun vadeli fiyat ve yük tahminleri yapabilirsiniz. TCAT, TEİAŞ, DGPYS gibi kurumlardan yayınlanan verilere, bunun yanında Yunanistan, Romanya, Macaristan, İtalya, EEX verilerine erişebilir, farklı pek çok açıdan veri analizi yapabilirsiniz. Detaylar için lütfen tıklayınız..
 • Sayax Üretim Yönetimi Sistemi : Üretim santrallerinden yarı veya tam otomatik okuma sistemleri ile veri çekebilir, PMUM gün öncesi ve dengeleme piyasası işlemlerinin yürütebilir, uzlaştırma ve detay analizlerle raporlama yapabilirsiniz. Santrallere anlık bildirimler, uyarı mesajları, santral üretim planlanlarının oluşturulması, gerçekleşme analizleri ile doğru, zamanında ve güçlü yönetim. Detaylar için lütfen tıklayınız..
 • WindTies Rüzgar/Güneş Ölçüm Analiz Sistemi : Rüzgar/güneş santrali saha testlerinin etkin ve zamanında yapılabilmesi için GPRS tabanlı modemlerimizle entegre bir analiz sistemidir. Sahadan GPRS üzerinden otomatik olarak alınan ham veriler sunuculara kaydedilir ve bu ham veriler işlenerek analiz edilir. Hata ayıklama, veri analiz, korelasyon testleri, sensör durum tahminleri vs ile anlık analizler mümkündür. Harita üzerinde görsel arayüzlerle her an sahanın takibi yapılabilir, bakım ekipleri yönetilebilir ve zamanında, doğru ve güvenilir veri yönetimi sağlanabilir. Detaylar için lütfen tıklayınız..
 • Mobil Uygulamalar : Yazılım ürünlerimizi tamamlayan veya kendi başlarına ayrı çözümler sunan mobil uygulamalar geliştiriyoruz. Ücretsiz olarak sunduğumuz Sayax Mobile ile sektör uzmanlarına anlık veri sağlıyoruz. Android, IOS ve Windows tabanlı telefonlarda ve tabletlerde çalışan uygulamamız için lütfen marketleri ziyaret ediniz. Diğer mobil uygulamalarımız lütfen tıklayınız..
 • Veri Sağlama Hizmetleri : Elektrik piyasası ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz tüm veriyi, geniş veritabanımız üzerinden hizmetinize sunuyoruz. Uygulama geliştiricilerin, akademisyenlerin, araştırmacıların ve profesyonellerin ihtiyaç duydukları verilere anında ve güvenilir bir şekilde erişebilmelerini sağlamak için çalışıyoruz. 2007 yılından içinde bulunduğumuz dakikaya kadar tüm piyasa verileri, ikincil veriler (meteoroloji, ekonomi vs) ve talep etmeniz durumunda hazırlanabilecek özel veri setlerine erişim lütfen tıklayınız…
 • SPX (sPowex – Sayax Power Exchange) : Geliştirdimiz ikili anlaşmalar platformu sPowex ile, piyasada bulunan ve esasen “komisyonculuk hizmeti” sunan diğer sistemlerden farklı olarak, gerçek bir ticaret platformu öneriyoruz. Portföyünüzü oluşturup, sistemi kendi ihtiyaçlarınıza göre düzenleyip, sunduğunuz ürünlere veya sayısız seçenekle tanımlayabileceğiniz ihtiyaçlarınıza yönelik olarak optimum koşullar oluştuğunda ticaret yapmanızı sağlayacak bir sistem sunuyoruz. Tüm ticaret siz ve karşınızdaki muhatap firma arasında, hızlı, güvenli, düşük maliyetli ve doğru yapılsın istiyoruz.Tüm sistemlerimiz birbiriyle entegre çalıştığından sPowexüzerinden; örneğin Sayax Karar Destek Sistemi’nin veri analiz bileşenini kullanarak piyasa parametlerini analiz edebilir veya Sayax Enerji Yönetimi Sistemi portföy yönetimi bileşeninden gelen portföyünüzün belli bir tarih aralığındaki gerçek ihtiyacına veya üretim fazlanıza yönelik istediğiniz şekilde, saat bazlı ürünler oluşturarak ticaret yapabilirsiniz.